Faculty & Staff

USBE Educator Licensing Data

Nacole Anderson

Nacole Anderson

Special Eduation
Vincent Ardizzone

Vincent Ardizzone

Principal
Level 1 Google Certified Educator
Holly Bailey

Holly Bailey

3rd Grade
Cindi Bain

Cindi Bain

Music Specialist
Stacey Bartletti

Stacey Bartletti

Counselor
Jodie Brunson

Jodie Brunson

Behavior Specialist
Kayleen Carter

Kayleen Carter

Lunch Manager
Marie Carter

Marie Carter

2nd Grade
Mildred Catalan

Mildred Catalan

Lunch Assistant
Morgan Christensen

Morgan Christensen

Environmental Specialist
Phil Clark

Phil Clark

Behavior Specialist
Ashley Davis

Ashley Davis

P.E. Specialist
Angie Delgado

Angie Delgado

Playground Monitor
Suzanne Dennison

Suzanne Dennison

1st Grade
Andee Felker, Ed.S

Andee Felker, Ed.S

4th Grade
STEM, Level 1 Google Certified Educator, Level 2 Google Certified Educator, EdTech Endorsement
Holly Gladwell

Holly Gladwell

3rd Grade
Brenda Gourley

Brenda Gourley

ERI Staff Assistant
Macey Greenwood

Macey Greenwood

4th Grade
Jerilyn Gudmundson

Jerilyn Gudmundson

Speech Therapist
Jennette Hogan

Jennette Hogan

Media Center
Ike Ionel

Ike Ionel

Environmental Staff Assistant
Jared Johnson

Jared Johnson

6th Grade
Stephanie Kepka

Stephanie Kepka

Instructional Coach
Level 1 Google Certified Educator
Courtney Knox

Courtney Knox

Kindergarten
Sandy Lawrence

Sandy Lawrence

Site Tech/ Technology
Tina Mathewson

Tina Mathewson

5th Grade
Tammy McCain

Tammy McCain

SpEd staff assistant
Jenny McKnight

Jenny McKnight

Staff Assistant
Renee McLendon

Renee McLendon

Lunch Assistant
Lanae Monson

Lanae Monson

4th Grade
Level 1 Google Certified Educator
Margaret Morgan

Margaret Morgan

Lunch Worker
Shasta Moses

Shasta Moses

Kindergarten
Stacey Nance

Stacey Nance

6th Grade
Erica Nevius

Erica Nevius

1st Grade
Cayme Olsen

Cayme Olsen

5th Grade
Shaelee Phillips

Shaelee Phillips

ESL Instructor
Kris Rasband

Kris Rasband

6th Grade
Heather Rich

Heather Rich

Kindergarten
Dana Rogers

Dana Rogers

Head Secretary
Julie Rosencrantz

Julie Rosencrantz

3rd Grade
Marci Sanocki

Marci Sanocki

1st Grade
Lisa Schumer

Lisa Schumer

1st Grade
Amanda Smith

Amanda Smith

2nd Grade
Riliann Stettler

Riliann Stettler

2nd Grade
Courtney Thain

Courtney Thain

Visual Arts Specialist
Jennie Toula

Jennie Toula

Media Center
Theresa Walton

Theresa Walton

Playground Monitor
Collette Weir

Collette Weir

5th Grade
Jana Williams

Jana Williams

Lunch Assistant
Whitney Yohe

Whitney Yohe

Office Staff Assistant